Lietuvos BMW Klubas

Lietuvos BMW Klubo Forumas

Dabar yra 26 Rgs 2021, 16:15

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Forumo taisyklės


Šioje srityje vartotojai apraso savo nuveiktus darbus tvarkant/perdarant automobilius.
Čia draudžiamos diskusijos, užklausimai ir kiti panašūs dalykai. Tam yra PM.
Pranešimai atsiranda tik su moderatorių patvirtinimu.Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 1 pranešimas ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 30 Lie 2014, 22:46 
Atsijungęs
 Aprašymas  
 
 
Vartotojo avataras
Registracija:
2010.10.15
Amžius:
36
Pranešimai:
3268
Miestas:
Klaipėda
Automobiliai:
E38 728iA '96
F25 28iX '17
Sveiki,
Nusipirkęs BMW, po kažkurio tai laiko man pradėjo trukti opcijų. Pradėjau domėtis visokiausiais masinos patobulinimais, visi jie reikalavo žynių elektros schemose. Tada ir sužinojau apie originalia BMW programa, kuria vadinasi WDS (Wiring Diagram System). Programa istikruju lengva ir patogi, nereikia būt elektriku kad ja naudotis. Schemose parodyti tokie komponentai kaip reles, mygtukai, varikliai, blokai ir t.t. Tie komponentai sujungti laidais. Rodoma būtent, kokios spalvos šitie laidai, koks laidu storis ir kur jie jungiasi, pro kokius jungiklius eina ir kokius kištukus jungikliuose naudoja. Taip pat yra beveik visu elementu nuotraukos arba piešinukai. Parodoma jungikliu lizdu numeracija. Taigi norint instaliuot ar modifikuot kažką tai automobilyje, tiesiog galima padaryt tai originaliu būdu, kaip priklauso, su visomis relėmis, teisingu laidu diametru ir būti tikram kad viskas veiks gamykliniu būdu. Tiktai schemos yra nevisiems automobiliams, man atrodo tiems nuo 94 iki 06 gamybos metu.

Paveikslėlis Paveikslėlis


WDS nereikia instaliuot kaip daugelis programų. Jinai veikia kaip internetinis puslapis, tai yra susideda iš .html failu ir atidaromas su Internet Explorer. Ja galima rast internete ir parsisiųst kaip archyvą, arba tiesiog naudotis online. Yra daugelis internetiniu puslapiu kur ja galima rast, galite naudotis pvz čia: http://www.bmw-planet.com/diagrams/release/en/.
Kad WDS veiktu, jums reikės:

- Svgviewer (Parsiusti)
- Java 6 versija 24 (Jinai jau senoka, bet stabili. Kartais gali būt kad su naujomis versijomis WDS neveiks. Parsiust)
- Internet Explorer. Su IE 10 gali būt problemų, nerodys schemų. Tuo atveju galit įjungti IE, paspaust F12 ir atidarytame lange pasirinkti senesne versija.

Kai instaliuosit Java ir Svgviewer, užeikit su Internet Explorer i puslapi kuri parašiau anksčiau. Jus galėsit pasirinkti kalba, ir dominančia masina.

Paveikslėlis


Atsidarys pagrindinis modelio puslapis. Java pradės klaust visokiausius klausymus. Viska patvirkinkit. Kai viskas užsikraus, kaires puses langelyje bus medis, ten galit rast reikiama jums komponentą. Pvz, pasirinksim priekini žiebtuvėli.

Paveikslėlis


Sis elementas WDS sistemoje vadinamas: E28

Paveikslėlis


Paspaudus ant jo, kairėje pusėje atsidaro elemento informacija.

Paveikslėlis


Būna visokiausi simboliai: schemos, jungikliu kištukai, nuotraukos, jungikliu sąrašai ir t.t.

Paveikslėlis


Kai atidaryta schema, dešiniame kampe yra toks mygtukas.

Paveikslėlis


Paspaudus, jus pamatysit schemos komponentu/laidu aprasima.

Paveikslėlis


Gerai, dabar pilnai išnagrinėsim mūsų pavyzdį su priekiniu žiebtuvėliu. Schemoje matom žiebtuvėli: E28, prie kurio ateina 3 laidai ir prisijungia prie jo per jungikli: X531

Paveikslėlis


Paspaudus ant X531, kairėje pusėje atsidaro šio jungiklio informacija, galim pasiziureti kaip šitas jungiklis atrodo ir kur randasi.

Paveikslėlis

Paveikslėlis


Taip pat grizus atgal i komponentą E28, yra ir kitos informacijos apie jungikli X531. Matom, kad kištukas Nr. 1 jungiklyje X531 – tai žemė, Nr.2 – tai maitinimas is 52 saugiklio ir kištukas Nr. 3 – tai žiebtuvėlio apšvietimas.

Paveikslėlis


Taigi matom tiesia linija, iš kištuko Nr.1 (jungiklis X531) i žemes laidu susijungimo jungikli X490. Šito laido spalva „Br“ – ruda, su laido diametru 2.5 (kvadratiniu milimetru).

Paveikslėlis


Žemės laidu susijungimo jungiklis X490 randasi po kilimu ir tvirtinasi prie korpuso. I ji ateina žemės laidai iš visokiausiu moduliu ir komponentu.

Paveikslėlis


Mūsų žiebtuvėlis gauna maitinimą per kita laida, kuris jungiasi su kištuku Nr. 2

Paveikslėlis


Kaip matome, šitas laidas schemoje pavaizduotas kaip punktyras. Tai reiškia kad tarp saugiklio F52 ir mūsų žiebtuvėlio, laidas neateina tiesiogiai. O pakeliui yra dar kažkokie elementai ar sujungimai. Kad sužinot kas ten dar yra, mūsų schemoje paspaudžiam saugikli F52 ir kairėje pasirenkam neamerikietiška modeli.

Paveikslėlis


Mūsų masina su kairiuoju vairu, tai žiūrim ta schemos dali kur parašyta LHD. Matom, kad maitinimas ateina iš saugiklio F52 ir jungiklyje X1268, padalinamas i du laidus. Vienas maitina jau galini žiebtuvėli, o kitas maitina kaip tik mum reikiama priekini.

Paveikslėlis


Lieka paskutinis laidas, tai apšvietimo laidas. BMW padaryta taip, kad iš šviesaus bloko isejna keli stori laidai i kažkokius tai mazgus mašinoje. O jau visokiausi komponentai tokie kaip mygtukai, jungikliai, kurie vartoja naktini apšvietimą, jau jungiasi prie tu mazgu. Schemoj matome kad X1019 – tai ir yra toks mazgas prie kurio jungiasi naktinio apšvietimo vartotojai. Vartotoju laidai dažniausiai labai ploni 0.35mm ir turi raudonai/pilka spalva. Paspauskit X1019 ir pamatysit tokai schema, kad iš šviesaus bloko A3 isejna vienas laidas i laidu mazgą X1019, iš kurio jau eina daug mažesniu laidu i vartotojus. Vienas iš jų ateina kaip tik i mūsų žiebtuvėli.

PaveikslėlisNa praktiškai ir viskas. Nieko baisaus ar sudėtingo nėra. Tikiuosi klausymu nebus.
Sėkmės.

P.S. Bukit labai atidus, WDS'e daug klaidu.


Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 1 pranešimas ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Part of BMW Club Lithuania | Also visit BMW Club Gallery